Zarezerwuj stolik Vouchery

Pasja do Gotowania

Gospoda Złoty Garniec to najlepsza restauracja w Częstochowie. Naszą specjalnością jest tradycyjna kuchnia polska, którą doceniają zarówno lokalni goście restauracji jak i grupy turystyczne z całego świata . Złoty Garniec otrzymał nominację do prestiżowego przewodnika Gault&Millau jako jedyna restauracja w Częstochowie. Gospoda aż dwa razy znalazła się również w rankingu 100 Best Restaurants a serwowana przez nas kwaśnica doceniana jest przez wszystkich naszych gości. W naszej kuchni wszystkie potrawy gotowane są na bazie przepisów kuchni staropolskiej. Zapraszamy Was na kulinarną podróż po staropolskich smakach.

Restauracja Częstochowa

Wybierz rodzaj

 • Dania z Dziczyzny
 • Zupy
 • Przystawki
 • Dania z mięs
 • Pierogi
 • Dania z ryb
 • Desery
 • Sałaty
 • Dania wegetariańskie
 • Dodatki
 • Dla dzieci

Organizujemy Najlepsze Przyjęcia

Gospoda Złoty Garniec jest jedyną taką restauracją w Częstochowie, która zorganizuje imprezę za Ciebie! Przyjdźcie do nas, opowiedzcie o swoim pomyśle na to wyjątkowe wydarzenie, zaplanujcie menu, a my zajmiemy się resztą. Bez względu na to, czy to są urodziny, przyjęcia weselne, komunie, chrzciny, osiemnastka, czy spotkanie po latach my dołożymy wszelkich starań, żebyście wrócili do nas jeszcze nie raz.

WESELA CHRZTY URODZINY KONFERENCJE Chcesz zorganizować imprezę? Skontaktuj się z nami

Ludzie z Powołaniem

Nasz zespół to ludzie z pasją. Każdy dzień stawia przed nami nowe wyzwania. Dążymy do tego, aby zaproponowane dania były odzwierciedleniem naszej pracy i zaangażowania. To, co robimy, robimy dla Was!

Zapraszamy do Naszej Gospody

Gospoda Złoty Garniec
ul. Iglasta 8, 42-200 Częstochowa


Godziny otwarcia:
Pn-Pt: 12:00 - 21:00
Sb: 12:00 - 22:00
Nd: 12:00-21:00


E-mail: garniec@garniec.com.pl
Tel.: 505 42 42 45
Przyjęcia okolicznościowe.: 500 460 260

Serula na stołach Gospody Złoty Garniec

W tym miesiącu na stołach w Złotym Garncu królowała… Chuda Jewa, czyli serula. Ta niezwykła zupa pojawiła się już wcześniej w naszej karcie, jednak z biegiem czasu zyskała na popularności. Chcemy Wam pokazać, drodzy Goście, jak nasi kucharze przygotowują serulę w zaciszu naszej gospody. Zauważcie, że pomimo że zupa składa się z kilku pozornie prostych do wykorzystania składników – maślanka, mleko, woda, ser, ziemniaki, mąka – to dopiero ich umiejętne połączenie stanowi o sukcesie kulinarnym. Kucharze wiele godzin pracowali nad smakiem zupy i wreszcie - mamy to! Złotogarncowa Chuda Jewa stała się głównym bohaterem marca! Nie wiemy, czy wiecie, ale nasza zupa jest certyfikowana przez śląską organizację turystyczną „Śląskie Smaki”. Serula powinna być więc postrzegana jako jeden z lokalnych przysmaków, których należy spróbować. Jako że w Złotym Garncu od początku istnienia promujemy tradycyjną kuchnię regionalną, możecie nas znaleźć na Szlaku Kulinarnym „Śląskie Smaki”. W Złotym Garncu jest pysznie, jak u mamy.

Przyjęcia okolicznościowe